Cloudpointin tietosuojatilaisuus
Hyvät käytänteet Opetusteknologia Oppimisympäristöt tietosuoja
Paikka: Esityssali 36 -
Ajankohta: 20.4.2023 18.00 - 19.00 (1 tunti)

Hakkarainen Pasi Liiketoimintajohtaja  at Cloudpoint Oy pasi@cloudpoint.fi 05061371


Hakkarainen Pasi , Liiketoimintajohtaja
Cloudpoint Oy
pasi@cloudpoint.fi 05061371

Marttinen Sami
Cloudpoint Oy
sami.marttinen@cloudpoint.fi

Tenko Jasse , Tietosuoja-asiantuntija
Cloudpoint Oy
jasse@cloudpoint.fi

Opetuksen tietosuojavaatimukset ja miten ne ratkaistaan

Tervetuloa kuulemaan ajankohtaista asiaa tietosuojasta ja Luuppi-tietosuojapalvelustamme! Käymme läpi tilannekatsauksen tietosuojan nykytilanteesta ja avaamme tarkemmin Tietosuojavaltuutetun (TSV) Microsoft päätöksen vaikutuksia ja Cloudpointin suositukset asian suhteen, niin M365 kuin Google Workspace määritysten osalta.

Esittelemme tilaisuudessa Luuppi-tietosuojapalvelun sekä julkistamme sekä demoamme Luuppi-läpinäkyvyyspalvelun joka tarjoaa oppijoille ja heidän huoltajilleen tietosuojalainsäädännön ja TSV-ohjauskirjeen mukaisen pakollisen läpinäkyvyyden. Tämä on mahdollista nyt Luuppi-tietosuojapalvelussa.

Kerromme myös Luuppi-palvelun Road Mapista ja tulevaisuuden näkymistä! Tilaisuudessa tarjolla virvokkeita (myös aikuiseen makuun)!